„V zahradě“ se školákům věnují individuálně

 

V rámci odpoledního programu měli plné ruce práce s nůžkami, barevným papírem, korálky, pastelkami a lepidlem na výzdobě třídy. Jinak se ale jedna prvňačka a dva žáci třetího ročníku učí podle individuálních výukových plánů pro domácí vzdělávání. Dne otevřených dveří v rožnovské „Škole v zahradě“ využili 15. října rodiče a děti z řad zájemců o domácí vzdělávání.

Základní škola poskytuje vzdělání dětem na prvním stupni povinné školní docházky, od první do páté třídy, které využívají možnosti domácího vzdělávání. Děti jsou zapsány na běžné státem zřizované nebo soukromé škole a mají schválený individuální program domácího vzdělávání. Doma děti vyučují jejich rodiče a školu navštěvují k doplňkové výuce a k získání zkušeností ze spolupráce s dalšími dětmi v kolektivu.

 „Na rozdíl od běžné základní školy uplatňujeme vůči dětem individuální přístup a nabízíme kombinaci výukových prvků školy v tradičním pojetí, montessori a waldorfské školy. Základem je snaha o respekt k individuální osobnosti žáka“, řekla Iva Kroneislová, zakladatelka školy.

 Žákům se v rámci vyučování věnují dvě učitelky – jedna s praxí v metodách montessori a zajištěna je i supervize výuky. Děti, které využívají program domácího vzdělávání, mohou do programu školy kdykoli vstoupit a to i pouze na některé dny v týdnu, například právě z důvodů získání zkušeností dětí s prací a soužitím v kolektivu.

 Škola v zahradě nabízí kromě výuky také odpolední zájmové a mimoškolní aktivity, např. sportovní či výtvarný kroužek. V rámci tzv. „Moudrostníku“ se děti věnují činnostem v přírodě na bázi skautingu.

„Současně jsme schopni připravit předškolní děti na zahájení školní docházky v klasické nebo jiné škole. Do budoucna plánujeme program i pro rodiče našich žáků“, přiblížila záměry školy Iva Kroneislová.

 

Zakladatelka Školy v zahradě Iva Kroneislová.

 

Kontakt: Iva Kroneislová, BA, tel. 777 072 397, e-mail: iva.kroneislova@gmail.com

 

 
 

 

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat