Univerzita pro prarodiče a vnoučata

Univerzitní prostředí rozhodně není jenom pro dospělé. V loňském školním roce se o tom přesvědčilo sedmnáct dětí, které se se svými prarodiči zapojily do kurzu Univerzita pro prarodiče a vnoučata.

Také letos se kurz otevírá dětem od šesti do dvanácti let v týmu s prarodičem či jiným blízkým člověkem „ob generaci“. Od října do června absolvují dvojice malých a velkých studentů devět dvouhodinových setkání zaměřených na oblast hudby, etiky, výtvarného umění, filosofie, historie, architektury či literatury. Na Univerzitě pro prarodiče a vnoučata se rozhodně jenom neposlouchá, ale také buduje, objevuje, tvoří, ochutnává a vyráží se za poznáním za brány fakulty. Děti i prarodiče se učí nejen od zkušených pedagogů, ale také jeden od druhého.

Účastníci se setkávají jednou za měsíc, vždy v pátek od 15:00 do 17:00.

Zahájení Univerzity pro prarodiče a vnoučata proběhne v pátek 16. října 2015, termíny dalších setkání jsou 6. 11., 4. 12., 8. 1., 5. 2., 4. 3., 8. 4, 6.5. a 3.6.2016.

Přihlásit se lze do konce září na emailové adrese v.suchomelova@centrum.cz, na telefonním čísle 728 050 173 u paní Suchomelové nebo osobně na děkanátu Teologické fakulty u paní Šťastné (2.patro). Formuláře přihlášek jsou také k dispozici ke stažení na internetových stránkách Teologické fakulty.

Cena celého cyklu je 800 Kč na dvojici.

 Další informace o projektu Vám ráda poskytne: Mgr. Věra Suchomelová, číslo telefonu 728050173, e-mail: v.suchomelova@centrum.cz Teologická fakulta Jihočeské univerzity, Kněžská 8, 370 01 České Budějovice

 

   

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat