Sociální služby se otevřou veřejnosti

Přehlídku, která proběhne v termínu 6. – 29. října ve výstavní síni radnice, připravil sociální odbor Magistrátu města České Budějovice jako doprovodnou aktivitu plánování sociálních služeb města.

 „Chceme představit konkrétní výstupy práce s uživateli služeb. Ukázat aktivity a metody v sociálních službách jako dostupné a využitelné také pro běžnou veřejnost. Společnými aktivitami snížit bariéru a navázat vzájemnou komunikaci“, shodují se organizátoři přehlídky.

 

Program přehlídky je rozdělen do čtyř sekcí:

Výstava výrobků uživatelů služeb tvoří rámec akce a bude přístupná ve všední dny ve výstavní síni magistrátu na Náměstí Přemysla Otakara II. Návštěvníci si prohlédnou malby slabozrakých a taktilní grafiku, keramiku, textilní a další výrobky.

Přehlídkové kino předvede tematické pásmo snímků o životě s handicapem. Zájemci mohou pásmo ve výstavní síni zhlédnout ve vybraných dnech.

Workshopy interaktivní formou seznámí se základy Braillova písma pro nevidomé, muzikoterapie. Zájemci si vyzkouší trénování paměti nebo roli sociálního pracovníka.

Divadelní a hudební produkce pak jednotlivé akce propojí. Diváci uvidí představení souboru BezvadyDivadlo nebo si poslechnou muzikanty Koníčku o.p.s.

 Podle koordinátorky neziskových organizací odboru sociálních věcí magistrátu města Šárky Kovárnové akce navazuje na předchozí ročníky. „Cílem letošní přehlídky je veřejnost zapojit, inspirovat ji pro trávení vlastního volného času a pomoci uživatelům a poskytovatelům služeb“, uvedla Kovárnová.

Novinkou je podle ní přímé oslovení základních škol, kterým jsou pořady nabídnuty jako doplněk výuky. „Jednotlivé školní kolektivy se tak dle zájmu mohou registrovat na konkrétní workshopy a další aktivity“, dodala Kovárnová.

 

Vybrané aktivity se kromě prostor magistrátu uskuteční u partnera přehlídky – v kavárně Fér Cafe v Českých Budějovicích.

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat