Sněhuláci pro Afriku pomáhají již popáté, a to opět celorepublikově

V zimě 2012 Společnost Kola pro Afriku, o.p.s., ve spolupráci s Gymnáziem, Ostrava – Hrabůvka, p.o., odstartovala pod záštitou ministerstva školství originální akci primárně zaměřenou na všechny typy škol v České republice. Nejprve zkušebně v ostravském měřítku, od roku 2013 v celorepublikovém. Později jsme začali přizývat i firmy a další organizace (Člověk v tísni, dětské domovy, zájmová uskupení...). Učitelé, děti na českých školách, ale i další zapojení nadšenci tak ukazují, že se umí spojit pro dobrou věc a že jim život jiných dětí není lhostejný.

Princip projektu Sněhuláci pro Afriku  je přitom velmi  jednoduchý. Škola či organizace, která se rozhodne zapojit a pomoci, vyplní elektronickou přihlášku, obdrží všechny potřebné informace a dokumenty k akci a čeká na sníh. Náplní akce je totiž postavit co nejvíce sněhuláků. Každý sněhulák, za nějž se platí startovné 50Kč či dobrovolný příspěvek dle možnosti stavitelů, je  krůčkem k cestě afrických dětí za vzděláním. Celá částka za všechny zapojené školy bude využita na přepravu kol dětem do Gambie. Naším smělým plánem je přepravit takto do Gambie další čtyři kontejnery, to je přibližně 1600 kol, a 1600 kol znamená 1600 dětí, které se díky akci Sněhuláci pro Afriku dostanou do školy. Za dobu existence projektu se nám již zapojilo přes 10 000 dětí, téměř tisícovka škol a získali jsme celkově částku zhruba 800 000 Kč. V Gambii tak díky aktivitě našich školáků narostla možnost vzdělání přes 6 000 dětem.

Pro potřeby tohoto projektu jsme zřídili webové stránky www.snehulaciproafriku.cz, kde jsou veškeré informace průběžně aktualizovány. Součástí projektu je i tipovací soutěž o celkový počet sněhuláků a po ukončení akce hlasovací soutěž o nejoriginálnější sněhuláky republiky. Každá škola nominuje svůj nejzdařilejší výtvor, rozhodne pak široká veřejnost. Letos jsme soutěž inovovali kategorií typicky český sněhulák. Výherci budou oceněni, pro akci se nám totiž podařilo získat i několik sponzorských firem, které neváhaly podpořit projekt určený dětem, ale nejen jim.

Aktuálně jsme ve fázi oslovování škol a dalších organizací. 3. listopadu jsme odeslali zvací mail na cca 5000 škol v České republice.  Aktuálně se nám školy začínají hlásit, jejich počet i rozmístění je vidět také na našich webových stránkách. Čím více zapojených škol, tím větší radost dětí u nás i v Africe.  Akce Gymnázia, Ostrava – Hrabůvka, a Kol pro Afriku totiž pomáhá hned dvakrát. Našim dětem a učitelům zajistí příjemnou zábavu a učí je nebýt lhostejnými, dětem v Africe může zajistit lepší budoucnost. A to vše se skrývá za zdánlivě banálním postavením sněhuláka.

Jakékoli další informace na www.snehulaciproafriku.cz, bohmova@ghrabuvka.cz

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat