Skořápky z vajíček nemusí skončit v koši

Možná se o nadcházejících velikonočních svátcích chystáte na barvení vajíček anebo dekorování kraslic s obavou, kolik jich po vaší letošní snaze vydrží vcelku. Pokud vám po přípravě dobrot pro slavnostní stůl a nepovedených pokusech s výfuky zůstala pouze hromada skořápek, nemusí to ještě znamenat konec sváteční atmosféry. Využijte skořápky z vajíček k vytvoření netradiční výzdoby.

Potřebujeme:

skořápky od vajec, polystyrenový základ, ubrousky, lepidlo na tapety, štětec, tavnou pistoli, drobné velikonoční dekorace (květiny, vajíčka, peříčka, stužky).

                  

Postup:

  • Polystyrenový základ, který lze zakoupit v obchodě s aranžerskými potřebami i jinde jako polotovar pomocí štětce a lepidla na tapety polepíme několika vrstvami papírových ubrousků v požadované barvě a necháme důkladně zaschnout. Barva ubrousku udává barvu, do které bude věneček dekorován.

                 

  • Další vrstvu tvoří polepení umělými  "vlasy", které pak následně tvoří výplň mezer mezi jednotlivými skořápkami.

               

  • Skořápky lepíme postupně pomocí tavné pistole dle jejich tvaru a velikosti, aby byl tvar věnečku pokud možno pravidelný. Velikost a tvar skořápek  jdou velmi jednoduše přizpůsobit.

               

  • Nakonec opět pomocí tavné pistole připevníme na vhodná místa dekorační vajíčka, květiny, peříčka a stužky dle vlastní fantazie.

 

Věneček s úlomky skořápek může připomínat hnízdo, ve kterém se právě vylíhla velikonoční kuřátka.

                   

    

 Redakce ve spolupráci s FB: Sny z proutí.  Více fotografií na http://rodina.c-budejovice.cz

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat