Školáci soutěžili v pečení perníčků

Vůně medu, včelího vosku, medových perníčků a šikovné ruce zaplnili 15. – 16. prosince prostory areálu střední odborné školy veterinární v Rudolfovské ulici.

Zájemci z řad dětí i dospělých soutěžili ve třech kategoriích: do 15 let, do 20 let a starší. Letošní stupně vítězů obsadily na prvním a druhém místě Barbora Kožíšková a Kristýna Boháčková za perníková srdce, 3. místo patří Šárce Vrabcové za adventní svícen ve tvaru betlémské hvězdy.

Současně mohli shlédnout výstavu vánočních vazeb, zkusit si výrobu svíček a voskových ozdob, či expozici včelařů včetně ochutnávek medu, sušeného ovoce a zdobených perníčků. Návštěvníci nejen z řad dětí se dále seznámili se základními včelařskými pomůckami a výrobky ze včelích produktů.

Výstava a soutěžse konaly v rámci projektu seznámení dětí a mládeže se životem včel. Finančně jej podpořilo město České Budějovice.

V rámci využití volného času dětí a mládeže působí při českobudějovických školách sedm včelařských kroužků. Během roku pořádají společenské a prezentační akce pro děti a mládež na základních a středních školách, kterých se zúčastňují stovky žáků a navštěvují je i handicapované děti.

Místo konání: Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Rudolfovská 92, České Budějovice

Vítězné srdce Barbory Kožíškové:

 

PF Kristýny Boháčkové a 2. místo:

 

3. místo s perníkovým adventním věncem obsadila Šárka Vrabcová:

 

 

 Organizátoři a účastníci výstavy:


Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat