Sbírka školních potřeb

Diecézní charita České Budějovice vyhlásila již tradiční sbírku školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin. Smyslem je podpořit děti z Českých Budějovic, pro jejichž rodiny představuje školní výbava těžký zásah do peněženky. Sbírka se koná od 21. července do 15. září.

Diecézní charita Č. Budějovice vyhlašuje sbírku školních potřeb pro tyto děti vždy před začátkem nového školního roku. „Ze zkušeností víme, že jsou rodiny, které na školní pomůcky svých dětí nemají dostatek peněz a je pro ně složité děti do školy vybavit. Naši sociální pracovníci se českobudějovickým rodinám, které jsou ohrožené sociálním vyloučením, věnují již devět let,“ uvádí vedoucí charitní Poradny Eva paní Lucie Kolářová. „Díky tomu známe dobře životní podmínky klientů a dokážeme pomoc cíleně nasměrovat tam, kde je jí třeba. V loňském roce jsme ze sbírky školních potřeb podpořili 172 dětí. Při předávání školních pomůcek jsme viděli, jak velkou radost děti ze sešitů, pastelek, nebo třeba kružítek mají, říká dále Lucie Kolářová.


CO DAROVAT:

Nejvíce potřebné jsou penály, sešity, obaly, pera, vodovky, tempery, štětce, tužky, pastelky a fixy, kružítka, kalkulačky a školní tašky.


SBĚRNÁ MÍSTA:

Dary do sbírky přijímáme denně od 8 do 12 a od 13 do 16 hod. (v pátek jen do 14 hod.) na těchto místech: Poradna Eva, Riegrova 51, Č. Budějovice (přízemí budovy), nebo ředitelství Diecézní charity ČB, Kanovnická 16.


Sbírka trvá od 21. července do 15. září 2014


KOTAKT:
Máte-li jakékoliv dotazy ke sbírce (co darovat, kdy, kde), jsme Vám k dispozici na následujících kontaktech:
Tel:       
731 402 833 (Lucie Kolářová)
E-mail:   eva@charitacb.cz

 

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat