Poradenství nově pod jednou střechou.

 

Odbor sociálních věcí magistrátu města má jako provozovatel s organizacemi uzavřenou dohodu o poskytování služeb v centru a hradí také veškeré náklady na provoz. I proto proběhl pečlivý výběr nájemníků centra. Jsou to poskytovatelé, kteří ve městě již delší dobu působí, s městem spolupracují a jsou jím podporovány.

Aktuálně se zde v průběhu týdne střídá deset různých subjektů – od pracovníků odboru sociálních věcí, přes zástupce úřadu práce až po poskytovatele sociální služeb. Poradenství probíhá ve dvou kancelářích, které město kompletně vybavilo novým nábytkem a technikou a i přes velká průhledná skla je zde pro návštěvníky zajištěno maximální soukromí. V rámci denního provozu se v Poradenském centru střídají organizace, poskytující služby zdarma, podle předem domluveného rozpisu (v dopoledních a odpoledních úsecích).

    

Cílovou skupinou nejsou jen obyvatelé sídliště Máj a přilehlých oblastí, poradenské služby jsou určeny všem obyvatelům. Podle zaměření např. ženám a dívkám v nouzi (Poradna Eva), lidem s duševním onemocněním (FOKUS ČB), hledajícím zaměstnání a podporu pro začlenění na trh práce (Koníček a Úřad práce), zrakově postižením (Tyflokabinet), cizincům (Poradna pro cizince, Organizace pro pomoc uprchlíkům), rodinám či lidem vstupující do manželství (Poradna RODINA).

Rozpis poradenství.

 

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat