OSTROV OBJEVŮ – univerzita pro batolata

Unikátní multismyslové kurzy pro děti od 1-3 let pro správný rozvoj mozku a intelekt bude od září 2016 jako jediný vlastník licence v jižních Čechách pořádat Rodinné centrum MADLENKA v Českých Budějovicích. Ostrov objevů je český projekt založený na odborných poznatcích o vývoji lidského mozku, který doporučuje MENSA  České republiky.

Jednotlivé lekce jsou metodicky pečlivě sestaveny a rozděleny podle věku dítěte, aby respektovaly jeho stupeň vývoje s ohledem na míru jeho dovedností a schopností. Aktivity v hodině jsou seřazeny tak, aby udržely pozornost dítěte a přitom nenásilně stimulují a rozvíjí dětský mozek. Děti spolu s rodiči během těchto kurzů prožijí spoustu vzrušujících dobrodružství, při kterých dítě postupně zapojí všechny smysly - zrak, sluch, čich, chuť, hmat i řeč.Objevováním světa všemi smysly dochází ke stimulaci mozku dítěte a vytváří se v něm nová nervová spojení. Spojení (synapse), která jsou velmi důležitá pro jeho další vývoj a intelekt.

V hodině se střídají třídící hry s učením, jsou zde také zařazeny tvůrčí činnosti, rozvíjení jemné a hrubé motoriky. Děti se uvolní u rytmických a pohybových aktivit a v neposlední řadě budou mít příležitost poznat nové chutě, vůně, zvuky a hmatové podněty. Na cestě za poznáním je
doprovází maňásek Kryštůfek, se kterým navštíví každý týden nový ostrov.

Velká pozornost je věnována  i  učebně Ostrova objevů samotné.  Pro správnou stimulaci a udržení pozornosti dítěte probíhá výuka v jednoduchém prostředí bez zbytečných barevných a jiných prvků. 

V kurzech Ostrova objevů se snažíme rodiče motivovat a ukázat jim možnosti, jak správně pracovat se svým dítětem a napomáhat jeho přirozenému vývoji.

První semestr na jihu Čech otevírá Rodinné centrum MADLENKA (Piaristická ulice 22/8, 37001 České Budějovice) již v září 2016. Na níže uvedených kontaktech je možné objednat si ukázkovou lekci ZDARMA.

Celý projekt  před 6ti  založily a po odborné stránce připravily lékařka MUDr. Ludvíková a pedagožka Mgr. Hofmannová.
Více informací najdete na:

  • www.ostrovobjevu.cz nebo  FB rodinnecentrummadlenka
  • e-mail:  info@centrum-madlenka.cz   Tel:  606560267

 

 

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat