Odpolední Máj patří dětským hrám

Na sídlišti Máj mají děti možnost využít každý den odpoledne volnočasové aktivity zcela zdarma. V době letních prázdnin nabízí Salesiánské středisko mládeže na sídlišti Máj pětkrát týdně zcela zdarma své volnočasové programy, které dětem napomáhají k aktivnímu prožívání letních prázdnin mezi svými vrstevníky.

Salesiánské středisko mládeže nabízí řadu svých programů nejen ve školním roce, ale i v době letních prázdnin. Kromě příměstských táborů, terénních a ambulantních sociálních služeb, letního dětského dne, je to i program „Volnočasové aktivity pro děti na sídlišti Máj“.

Tento program je určen pro všechny děti ve věku od 6 – 14 let. Vedoucí tohoto programu mají pro děti připraveny soutěže a hry, a to každý den (po – pá) v době 15 – 17 hod. na hřišti Na Pince na konci sídliště Máj (za supermarketem Pramen, ul. Lhenická). Díky finanční podpoře statutárního města České Budějovice je program zcela zdarma a bez přihlášek. Program poběží až do poloviny září každý pracovní den odpoledne.

Salesiánské středisko mládeže se dlouhodobě v Českých Budějovicích věnuje výchově a vzdělávání dětí a mládeže. Poukazuje na nutnost pomoci dětem a mladým lidem zvláště ze sociálně nepodnětného prostředí. „Bojujeme proti nálepkování, lidské a státní lhostejnosti. Je důležité vkládat veškerou energii a naději do dětí a mládeže,“ říká Ondřej Trojek, tiskový mluvčí Salesiánského střediska mládeže. „Hravost, vzdělání, etické a společenské základy a pocit přijetí, že je má někdo rád i přes jejich nedostatky, to je to, co u nás mohou děti a mladí zakusit – to je to, k čemu je vedeme a do života připravujeme,“ uzavírá Ondřej Trojek.  

  

Kontaktní osoba:

Bc. Ondřej Trojek
Public relations
Tel: + 420 734 435 030
E-mail: ondrej.trojek@sasmcb.cz

 

 

 

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat