Nejen lampionový průvod

30. října uspořádal Baby club Šikulka, z.s. spolu s dobrovolnými hasiči Nové Vráto již tradiční lampionový průvod.

Tento se však od těch předešlých přeci jen lišil. Letos totiž Šikulka oslavila 10 let své existence! A tak spojením mystikou opředeného večera a bujaré oslavy narozenin vznikl vzrušující gejzír hudby, světel a ohňů. Večerní narozeninovo-lampionové veselí otevřeli bubeníci ze ZUŠ Piaristické náměstí.

Na niternější notu pak přeladilo taneční uskupení Cetare. Jejich vílí tanec s křídly působil v kombinaci se zšeřelou oblohou a jemným hudebním podbarvením až nadpozemsky. Ještě tajemnější číslo předvedly akvabely z klubu Šikulka. Výjimečně na suchu, zahaleny do černých kápí a držíce bílé kostelní svíce, vytvořily dokonalou iluzi nástupu mnichů k večerní bohoslužbě.

Průvodci večera byla dvojice, kterou všichni dobře známe, ale přesto jsme nikdy neměli možnost vidět je vedle sebe. Slunce a Měsíc. Ti dohlíželi, aby se průvod světélkujících lampionů hladce seřadil a bez problémů dorazil do cíle – nedalekého háječku. A jak ono lampionové procesí vypadalo? Za bubeníky v čele a mnichy v těsném závěsu pochodovalo do háječku nepřeberné množství strašidelných i pohádkových masek.  Tam už převzali pomyslné žezlo místní hasiči. Postarali se o světelnou výzdobu kolem rybníčku, a jelikož kde jsou hasiči je i oheň, postavili také obří vatru. Následně začala téměř dvacetiminutová ohňová show skupiny Cetare, která diváky rázem přenesla do časů, kdy zámecká nádvoří plnili kejklíři, fakíři, chrliči ohňů a tanečnice. 

Poté nastal čas zlatého hřebu večera – velkolepého ohňostroje. Ten letošní bychom bez nadsázky mohly nazvat „Obrohňostrojem“. Svou délkou a hrou barev totiž předčil všechny dosavadní.  A důvod? Byl přeci narozeninový! Děti ani nedutaly a mnohým dospělým se zaleskly oči.  Baby club Šikulka tak poděkoval všem svým příznivcům.  Následující duchařská diskotéka všem opět rozpumpovala úžasem ztuhlou krev a domů se tak odcházelo s červenými tvářemi a plamínky v očích. A tak to má být!

 

Silvie Bláhová

BC Šikulka

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat