Manželství je víc než kus papíru

…domnívají se organizátoři kampaně názvem Národní týden manželství, která se již desátým rokem v České republice pojí se svátkem sv. Valentýnem. Týden plný romantiky, akcí, přednášek, kurzů a happeningů se bude konat ve více než šedesáti místech v ČR od 8. - 14. února 2016.

NTM vznikl v Británii v roce 1997 a Česko byla jedna z prvních zemí, kam se tato iniciativa rozšířila. Dnes se koná ve 20 zemích napříč několika kontinenty. Týden manželství bude slavnostně zahájen na tiskové konferenci 8.2 od 10.30 v Poslanecké sněmovně v Praze. Záštitu nad NTM převzal vícepremiér Pavel Bělobrádek.

Richard Kane, zakladatel NTM ve Velké Británii, k letošní kampani řekl: „Věříme, že je manželství úžasná věc, kterou stojí za to slavit jak osobně tak ve společnosti. V rutině každodenního života je někdy jednoduché zapomenout, koho v našem partnerovi máme a co nám vlastně manželství i přes všechny trable dává. Zároveň věříme, že mít skvělé manželství je dovednost, které se dá naučit tak, jak se lidé učí jiné věci, na nichž jim záleží. Zkusme tedy i v tomto dalším týdnu udělat ze svých dobrých manželství ještě lepší.“

RC Emanuel, o.s. podporuje Národní týden manželství. I letos se připojujeme k celonárodní iniciativě Národní týden manželství s mottem: „Manželství je více než kus papíru.“ 

Ve dnech 9. a 10. 2. 2016 jsme ve spolupráci s  ABATOP o.s. připravili pro žáky 8. a 9. tříd ze ZŠ a MŠ Baara vč. pracoviště v Nové ul. Č. Budějovice a ZŠ, ZUŠ a MŠ Ledenice přednášky na téma Mezilidské vztahy.

Lektor Šimon Velkoborský promluví o tom, jak lze vytvářet kvalitní a trvalé mezilidské vztahy (nejen kamarádské, ale i ty partnerské). Budou diskutovat o smyslu manželství  i o tom, proč manželství neznamená pouhý kus papíru. K tomuto tématu pan Velkoborský uvede své vlastní zkušenosti a zážitky.

 

Mgr. Michaela Kadlecová
Rodinné centrum Emanuel, o.s.
www.rcemanuel.cz

 

 

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat