Kurz pomáhá manželským i nesezdaným párům

Na konci listopadu minulého roku skončil 5. běh kurzu Manželské večery, který dvakrát ročně pořádá křesťanské Rodinné centrum Emanuel, o.s. Tento kurz navštěvují věřící i zcela nevěřící páry. Je postavený na biblických principech vztahu a přináší klíčová témata pro společný život dvou lidí, např. důležitost pravidelně vyhrazeného času pouze pro sebe navzájem, jak si naslouchat, jak řešit konflikty, odpuštění, téma o rodičích, intimní oblasti vztahu, jak projevit lásku partnerovi, aby se cítil milován.

Kurz má preventivní charakter, pomáhá vztah prohloubit. Pokud mají manželé či partneři problém a jsou oba ochotní jej řešit, naleznou zde nástroje, které jim mohou pomoci. Jak řekl jeden z manželů: „Chtěl bych vám poděkovat, nejspíše nám to manželství zachránilo a pomohli jste nám ve všech ohledech.“ Jiný uvedl: „Náš život se točil kolem dětí. Fungujeme jako dobře zajetá firmička, máme zorganizovaný čas, ale měli jsme málo času jen pro sebe. Vidíme, jak to pořebujeme.“

Nejčastějším problémem, kteří partneři uváději v závěrečném dotazníku, jsou komunikace a nedostatek společně stráveného času. Uvědomit si to a udělat změnu v těchto oblastech může zachránit vztah. A to je cílem kurzu – podporovat dobrá manželství, pomáhat k jejich zlepšení. Kdosi poněkud cynicky ale pravdivě řekl, že je to levnější než rozvod.

Zveme vás na kurz Manželské večery. Další běh začíná ve čtvrtek 30. ledna. Přihlásit se lze do 24.1. Čeká vás 8 večerů s občerstvením, milými průvodci, příjemnou hudbou a užitečnými radami. Kurz se koná v salonku Hotelu Filip na Lannově třídě v Českých Budějovicích. Více informací na www.rcemanuel.cz.

Manželské večery           

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat