Jubilejní Noc kostelů

Návštěvníky a zájemce o tuto akci zveme v prvé řadě do českobudějovické katedrály sv. Mikuláše na mši svatou, koncert katedrálního sboru a modlitbu na náměstí Přemysla Otakara II., ke které se, po vernisáži obrazů Josefa Bouchala a koncertu duchovní hudby 16. – 18. století v podání souboru Dyškanti, přidají účastníci programu také z klášterního kostela Obětování P. M. na Piaristickém náměstí.

Studentský kostel Svaté Rodiny uvede zpívaný aramejský Otčenás v podání sdružení „Abwum“ a u sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech v 18 h. otec biskup Pavel Posád požehná motocykl Petru Hošťálkovi před cestou na místo smrti sv. Vojtěcha.

„Jde o mimořádnou pastorační příležitost, kdy lidé mohou navštívit naše kostely, aby zde byli osloveni krásou architektury, aby mohli na krátký okamžik vstoupit do atmosféry ticha, aby mohli být osloveni dobrým a odpouštějícím Bohem. Nejen proto přebírám jako biskup českobudějovické diecéze záštitu nad touto akcí a žehnám všem, kdo se na ní budou aktivně podílet“, uvádí k letošnímu ročníku českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil.

Program připravují farnosti napříč diecézí

Ucelené pásmo přednášek, koncertů, prohlídek i program pro nejmenší návštěvníky je mezi 18 – 23 h. připraven v kostele Nanebevzetí P. Marie v Táboře-Klokotech. Program zahájí místní zvony. V J. Hradci se mohou návštěvníci kostela Nanebevzetí P. Marie těšit mimo jiné na přednášku o Německých rytířích, varhanní koncert, komentovanou prohlídku kostela a P. Ivo Prokop slibuje překvapení na závěr. Začátek je v 18 hodin. Program pro děti, májová pobožnost a koncert kapely Jen Tet se spirituály a tradicionály uvítají zájemce v Kamenném Újezdu – kostel Všech svatých. Hudební odpoledne a zpěvy Taizé mohou nalákat návštěvníky v kostele sv. J. Křtitele ve Vodňanech.“

Všichni jsou zváni

Zapojené kostely, kaple a modlitebny budou v rámci Noci kostelů otevřené nejen pro věřící a členy farností. Program je uzpůsoben tak, aby se alespoň i jeho částí mohli zúčastnit také návštěvníci se zájmem o architekturu, umění a kulturu všeobecně, a lidé hledající společenství. Je to jedinečná příležitost seznámit se s kořeny a dědictvím křesťanství a být jím osloveni. Otevřením bran našich kostelů se chceme otevřít také člověku.

Na Noc kostelů zve návštěvníky tradičně video spot: (zpracovala Petra Dolíhalová), doprovodný audio spot byl vyroben ve studiu Radia Proglas, fotografie pocházejí z archivu Noci kostelů.

(Autor článku Miroslav Bína, převzato z www.bcb.cz)

Kostely zapojené v Českobudějovické diecézi

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat