(+420) 386 801 623

Jaká je ta správná školka?

Jsme typická mladá rodina. Byt 3+1 v novostavbě, hypotéka na krku, dvě auta na leasing, jeden pes, jedna želva, několik rybiček. Naposledy se naše soukromé království rozrostlo před dvěma lety. To jsme si totiž za lednových třeskutých mrazů přivezli malý růžolící uzlíček. Ti bystřejší už tuší – miminko.

Mateřskou jsem si předem stanovila na dva roky. Mám zajímavé zaměstnání a nezdráhám se přiznat, že na návrat do práce jsem se už nesmírně těšila. Celé dva roky jsem se Elence bezmezně věnovala celých 24 hodin, teď ve mně narůstala potřeba posunout se zase dál. Již po prvním roce „mateřské dovolené“ jsem začínala mapovat síť předškolních zařízení v našem městě. Rozhodujícím faktorem byla samozřejmě věková hranice pro přijetí, a to od dvou let. Jesličky přeplněné, státní školka bez šance.  Pátrám tedy ve vodách soukromých školek. Při pročítání programů a zaměření konkrétních školiček přicházím na to, že vlastně nevím, co chci. A tak si kladu zásadní otázku. Co je pro moje dítě důležité? V první řadě musí být šťastné. Neboť kdo je šťastný, je vyrovnaný, učí se s nadšením, navazuje přátelství.

Foto: BC Šikulka

Rozhodla jsem se proto pro školičku, která se nehalí do žádných záhadných přívlastků, ale vede děti k poznávání a fixování základních lidských hodnot. Tedy empatii, přátelství, pomoci a pravdomluvnosti.  Školičce, která již od útlého věku učí děti starat se o své zdraví pozitivním přístupem k životu, pohybem a pestrou stravou. Jednoduše pokračuje v posilování hodnot, které jsme doma zasadili my.  

 

Silvie Bláhová, BC Šikulka

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat