Českobudějovické rodiny si mohou prohlédnout relikvii sv. Jana M. Vianneye

V úterý 16. září 2014 od 14:00 hodin bude v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše vystaven světcův relikviář. Po mši svaté v 16:00 bude převezen do Tábora - Klokot, kde bude od 18:30 pokračovat večerní program.

 Rodiče s dětmi českobudějovické diecéze mají v letošním roce vzácnou příležitost uctít ostatky sv. Jana Maria Vianneye.

 

Všech 131 kněží působících v českobudějovické diecézi bude mít spolu s dalšími zájemci tuto možnost v úterý, 16. září 2014, v rámci „Kněžského dne" již od 9:00 v kostele Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích, kde v 9:30 proběhne mše svatá.

Od 14:00 bude světcův relikviář vystaven pro veřejnost v katedrále svatého Mikuláše, kde bude probíhat duchovní program s možností přijmout svátost smíření, který vyvrcholí v 16:00 mší svatou.

Poté bude světcův relikviář převezen do Tábora – Klokot, kde se bude od 18:30 konat mše svatá, po níž bude následovat katecheze a osobní svědectví o sv. J.M.Vianney (francouzsky s tlumočením do češtiny), společná modlitba a uctění ostatků. V poutním domě Emauzy bude promítnut film o tomto světci a současně bude příležitost k adoraci.

 

P. Frédéric Vollaud, který společně s P. Rolandem Varinem přiveze z Arsu Vianneyovo srdce, na toto téma sám řekl: „Očekávejte velké milosti na všech místech, kde bude relikvie přítomná.“

 

„Akce probíhá z iniciativy královéhradeckého biskupa Mons. Jana Vokála u příležitosti Roku povolání, který letos v královéhradecké diecézi prožívají. Organizátoři nabídli možnost uctít ostatky sv. Jana Maria Vianneye také ostatním diecézím“, uvedl Adolf Pintíř, administrátor českobudějovické diecéze.

 

Sv. Jan Maria Vianney - francouzský diecézní kněz, patron kněží v duchovní správě. Narodil se 8. 5. 1786 v Darvilly poblíž Lyonu a od útlého věku toužil se stát knězem. Vyrostl za Francouzské revoluce a i z toho důvodu mohl začít chodit do školy až v 17 letech, kdy byla v Darvilly otevřena škola. I kvůli tomu se těžce učil a navzdory zdravotním potížím a přes mnohé nesnáze byl nakonec 13. 8. 1815 v 29 letech vysvěcen na kněze. Vynikal svou zbožností, chudobou, pokorou a láskou. Byl vyhlášeným zpovědníkem a kazatelem. Zemřel 4. 8. 1859 ve věku 73 let. Jeho tělo se zachovalo neporušené a dnes je vystavené v nové bazilice v Arsu. V roce 1925 byl Piem XI. svatořečen a v roce 1928 prohlášen patronem všech kněží.

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat