Baby centrum Šikulka táboří.

Ve svých vzpomínkách se stejně jako většina dospělých neustále vracím do dětství. Doby, kdy mou největší starostí bylo, abych stihla nedělního Večerníčka a později Beverly Hills 902 10 (neděle byla vždycky „knop“, vraceli jsme se totiž z chalupy), nepropásla Zpívánky nebo se třeba (nedej bože) nezapomněla navečeřet. Rodiče mě také několikrát poslali na letní tábor. Klasický chatkový a na tři týdny.  V živé paměti mi zůstávají táborové večery, kdy jedním uchem vstřebáváte působivý žabí koncert a ve druhém vám rezonuje tajné dětské vzlykání (do spacáku), přecházející mnohdy v usedavý pláč. Bohatý denní program, který stoprocentně zaměstnal všechny smysly, vám ani na chvilku nedal pomyslet na stesk po domově. Ale ty večery! Žádná pohádka, žádná pusa, pomazlení od maminky.

S nadšením jsem tedy sledovala trend, který se před několika lety začal prosazovat i u nás. Spousta rodičů potřebuje své děti o prázdninách takzvaně udat jen přes den. A spousta dětí chce večer usínat ve svých postýlkách.  Východiskem pro obě strany je za těchto okolností příměstský tábor.

1/ Rodič má nejlepší podmínky podávat v zaměstnání i nadále dobré výkony. Ví totiž, že o jeho ratolest je postaráno od A do Z, že se dítě nenudí, nebloumá samo vyprahlým městem, nepouští doma plyn nebo nenervuje babičku.

 2/ Dítě se každý den může vypravit třeba do pohádky nebo na cestu kolem světa, postavit se na startovní čáru při dětské olympiádě, poznat okolní přírodu a města při výletech. Fantazie instruktorů, kteří jednotlivé běhy připravují, je bezbřehá, programem vždy nadchnou a všechny své malé svěřence do děje vtáhnou. A ti se pak večer v pohodlí gauče mohou o ještě čerstvé zážitky podělit s maminkou a tatínkem. No považte, co víc si přát?

Jenže jaký vybrat? Jazykový, sportovní, šachový, golfový či umělecký? Z té plejády nabídek mi šla hlava kolem. Nakonec jsme zvolili BC Šikulka, kde každý běh nabízí jiný program. Samozřejmě je vždy dána horní i dolní věková hranice malých táborníků.  Navíc, kde jinde najdete pod jednou střechou bazén (voda má 32 stupňů!) se všemožnými pomůckami, moderně vybavenou tělocvičnu, třípatrovou hernu, solnou jeskyni, obrovské zatravněné hřiště s rozličnými průlezkami a trampolínou a gastronomickým zázemím nad kterým by leckterý šéfkuchař zaplesal?

K tomu přímo ve městě, takže z práce dojedete „cobydup“? Další nespornou výhodou je cena. Po srovnání s klasickým táborem se tady dostáváme zhruba na polovinu, což už stojí za zamyšlení. A kdo už vypravoval děti na „spací“ tábor, tak ví, jak moc naši peněženku vydrancují nákupy dalších věcí na něj tolik potřebných. Zkuste tedy svolat rodinnou radu a za dobré večeře podejte dětem návrh. Uvidíte, co se bude dít...

Silvie Bláhová, BC Šikulka, www.sikulka.com

http://rodina.c-budejovice.cz/akce/primestske-tabory-leto-2015 

 

 

         

                                                  

Informační bulletin

Pravidelný bulletin se souhrnem zajímavostí a informací z oblasti rodiny
Chci se odhlásit z odběru

Probíhá anketa

Myslíte si, že město České Budějovice je přátelské rodině?

V rámci článku: O projektu

Hlasovat